Підсумки державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил за 2009 рік

 

Підсумки державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил за 2009 рік PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою

ІНФОРМАЦІЯ про підсумки державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил за 12 місяців 2009 року (Форма 2к -2009)

Протягом звітного періоду Центром здійснено 274 перевірки, з яких:
- 214 перевірок первинних та 60 повторних;
- 200 перевірок планових та 74 позапланових перевірки з державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил на підприємствах Хмельницької області.

Держнаглядом виявлено, що вимоги нормативних документів (далі НД) порушувались на 185-ти підприємствах (що складає 67,5 % від загальної кількості перевірених підприємств). Основні порушення стосувались: маркування готової продукції; періодичності проведення випробувань сировин та готової продукції по органолептичних, фізико-хімічних, мікробіологічних показниках та по показниках безпеки; додержання основних параметрів та технічних вимог до продукції; проведення атестації виробницв (зокрема рибної продукції); стану метрологічного забезпечення виробництва; наявності НД на продукцію.

За результатами перевірок згідно положень Декрету КМУ “Про державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил та відповідальність за їх порушення” від 08.04.93 р. № 30-93, до суб”єктів господарської діяльності прийняті заходи:
- заборонено до реалізації 107 партій нестандартної продукції;
- видано 156 приписів про заборону реалізації всієї продукції;
- видано 185 приписів про усунення порушень;
- видано 175 постанов про накладення штрафу на загальну суму 152,47 тис.грн.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення на винних посадових осіб підприємств, що допустили порушення вимог НД, складено 167 протоколів про адмінвідповідальність та застосовано адміністративних штрафів на суму 49,317 тис.грн.

У звітному періоді реалізовано:
- економічних санкцій на суму 153,94 тис.грн (100,96 %);
- адміністративних штрафів на суму 45,59 тис.грн (92,44 %).

Крім того, шляхом застосування судових процедур та виконавчими службами області у звітному періоді всього стягнуто 49,198 тис.грн. (з них 41,552 тис.грн – економічних санкцій; 7,646 тис.грн. – адміністративні штрафи) не сплачених підприємствами у минулі роки.

Таким чином, загальна сума залучених коштів до державного бюджету за 12 місяців 2009 року складає 199,534 тис.грн.

Найбільше порушень при здійсненні державного нагляду було виявлено на слідуючих підприємствах:

- В кондитерському цеху фізичної особи - підприємця Гончарова О.А. перевірені партії печива здобного пісочно-відсадного з начинкою зі згущеного молока оздобленого кокосовою стружкою „Ніжне”, печива здобного пісочно- відсадного з начинкою зі згущеного молока оздобленого кокосовою стружкою „Сніжка”, вафельних трубочок з начинкою зі згущеного молока, тістечок заварних зі згущеним молоком, кексів з родзинками не відповідали вимогам ДСТУ 3781-98, ДСТУ 4803:2007 та ст. 38 Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” по маркуванню, а саме не вказано: назву харчового продукту, повну адресу виробника, в складі продукту не вказані всі компоненти, відсутній номер партії.

На підприємстві встановлено недоліки підготовки виробництва, не виконуються вимоги Закону України “Про безпечність та якість харчових продуктів” щодо маркування готової продукції; вимоги Закону України „Про метрологію та метрологічну діяльність” щодо складення та погодження Переліку ЗВТ, не проводяться випробування готової продукції по показниках безпеки, що є порушенням вимог МР 4.4.4.-108-2004 „Періодичність контролю продовольчої сировини та харчових продуктів за показниками безпеки” в частині періодичності проведення випробувань готової продукції по показниках безпеки.

Встановлено факт реалізації продукції, яка не відповідала вимогам НД по маркуванню за що до підприємства застосовано штрафні санкції у розмірі 25 % від вартості реалізованої нестандартної продукції, на винну посадову особу – фізичну особу- підприємця було складено протокол про адмінвідповідальність (сума адмінштрафу – 306,00 грн).

- При перевірці кондитерського цеху фізичної особи-підприємця Баранюка О.А. - перевірена партія тортів „Вишня в шоколаді” не відповідала вимогам СОУ 15.8-37-00032744-001:2005 „Вироби кондитерські з кремом і начинками та їх напівфабрикати. ЗТУ” та ст. 38 Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” по маркуванню – не вказано час виготовлення, умови зберігання, позначення нормативного документу.

На підприємстві встановлено недоліки підготовки виробництва, не виконуються вимоги Закону України “Про безпечність та якість харчових продуктів” щодо маркування готової продукції; вимоги Закону України „Про метрологію та метрологічну діяльність” щодо повірки ЗВТ, які перебувають в експлуатації та підлягають повірці, складання та погодження Переліку ЗВТ, не проводяться випробування готової продукції по показниках безпеки, що є порушенням вимог МР 4.4.4.-108-2004 в частині періодичності проведення випробувань готової продукції по показниках безпеки.

На підприємстві встановлений факт реалізації продукції, яка не відповідала вимогам НД по маркуванню, за що до підприємства застосовано штрафні санкції у розмірі 25 % від вартості реалізованої нестандартної продукції, встановлено реалізацію продукції всупереч заборони, виданий припис про заборону реалізації всієї продукції перевіреного найменування, раніше видані приписи про заборону реалізації всієї продукції залишаються в силі, на винну посадову особу – фізичну особу - підприємця було складено протокол про адмінвідповідальність (сума адмінштрафу – 510,00 грн).

При перевірці приватного підприємця Колядюка І.М., який займається виробництвом ковбасних виробів встановлено, що перевірені партії ковбаси вареної „Степова” першого гатунку та сардельок „Ароматні” першого гатунку не відповідає вимогам ТУ У 15.1-00419880-049-2003 та Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” по маркуванню – на етикетці не вказаний повний склад продукту згідно рецептури, невірно вказані умови зберігання.

На підприємстві встановлено недоліки підготовки виробництва, не виконуються вимоги Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” щодо маркування продукції.

По результатах перевірки підприємцю виданий припис про усунення порушень додержання стандартів, норм та правил, приписи про заборону реалізації всієї продукції перевірених найменувань, 2 постанови про накладення штрафу за реалізацію нестандартної продукції, на винну особу - приватного підприємця складений протокол про адмінвідповідальність.

Порівнюючи аналіз роботи міні-цехів до інших суб”єктів господарської діяльності встановлено, що із перевірених 120 міні-цехів, порушення виявлено на 93-ох міні-цехах, що складає 77,5 % від загальної кількості перевірених.

При перевірці фізичної особи - підприємця Горної А.М., яка займається виробництвом ковбасних виробів встановлено, що перевірена партія ковбаси напівкопченої другого гатунку „Ковбаски Баварські” не відповідає вимогам ТУ У 15.1-2298709634-005:2005 та Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” по маркуванню – на етикетці не правильно вказаний нормативний документ, склад продукту згідно рецептури, не вказаний номер партії, не чітка дата виготовлення. Перевірені згідно повідомлень УЗПС партії продукції не відповідали по фізико-хімічних показниках та маркуванню.

На підприємстві встановлено недоліки підготовки виробництва, не виконуються вимоги Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” щодо маркування продукції, не виконуються вимоги нормативних та законодавчих актів України щодо розробки та постановки продукції на виробництво, не проводяться випробування по фізико-хімічних, мікробіологічних, та показниках безпеки, згідно асортименту продукції, яка виготовляється підприємцем, контроль за додержанням технологічної дисципліни та якістю продукції недостатній.

По результатах перевірки підприємцю виданий припис про усунення порушень додержання стандартів, норм та правил, приписи про заборону реалізації всієї продукції 3х найменувань, 3 постанови про сплату штрафу за реалізацію нестандартної продукції, на винну особу - приватного підприємця складений протокол про адмінвідповідальність.

В цеху фізичної особи – підприємця Онуфрійчук С.В. встановлено, що перевірена партія продукції – вікон полівінілхлоридних не відповідає вимогам ДСТУ БВ.2.6-15-99 по маркуванню та комплектності, відсутній сертифікат відповідності на продукцію, яка підлягаї обов”язковій сертифікації.

Основними причинами порушень були: незадовільна організація контролю за виробництвом та якістю готової продукції в частині її маркування та комплектності, незадовільна організація робіт з сертифікації та проведення періодичних випробувань виробів.

За результатами держнагляду винну особу притягнуто до адмінвідповідальності (штраф 306,00 грн), видано припис про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил; припис про заборону реалізації партії продукції, припис про заборону реалізації всієї продукції та накладені економічні санкції у розмірі 0,813 тис.грн.

Заступник директора з ДН ДП „Хмельницькстандартметрологія” О.Ф.Дубенко

До уваги замовників робіт та послуг!

ДП «Хмельницькстандарт- метрологія» швидко і якісно надасть комплекс послуг із сертифікації продукції, методичну і практичну допомогу з питань стандартизації, виконає роботи у галузі метрології, пропонує надання послуг із проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи відповідно до галузі акредитації. Найкоротші терміни проведення робіт – це економія Вашого часу та коштів!

Звертайтесь до нас за адресою:

ДП «Хмельницькстандарт метрологія», м. Хмельницький, вул. Свободи, 7,

e-mail: hmcsms@infocom.km.ua

  • з питань проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи: (0382) 65-20-00, (067) 311-64-45 – начальник випробувальної лабораторії харчової продукції Ісак Тетяна Павлівна;
  • з питань надання послуг із сертифікації: (0382) 65-63-36, (067) 311-15-71 – заступник генерального директора з підтвердження відповідності Лобанов Андрій Васильович;
  • з питань проведення робіт у галузі метрології: (0382) 65-65-03, (067) 311-64-46 – заступник генерального директора з метрології Рослякова Тетяна Володимирівна;
  • приймання ЗВТ та робота з замовниками – (0382) 65-05-26;
  • приймальня генерального директора: (0382) 65-60-76.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер