На виконання Закону України ”Про безпечність та якість харчових продуктів”

На виконання Закону України ”Про безпечність та якість харчових продуктів”, наказу Держспоживстандарту України №173-17/18 від 11.01.08р. за 2009 року ДП ”Хмельницькстандартметрологія” здійснено 54 перевірки з держнагляду за дотриманням вимог стандартів на підприємствах, які займаються виробництвом продуктів харчування з позначкою „без ГМО”, а саме: кондитерські вироби – (12 перевірок), м’ясопродукти (31- перевірка), молочна продукція ( 8- перевірок), масложирова продукція – (2 перевірки), плодоовочева продукція – (1 перевірка). Загальний обсяг перевіреної продукції складає 29,3348 тонн вартістю 433,7176 тис.грн, при цьому обсяг продукції, що не відповідала вимогам нормативної документації становив 10,0355 тонн вартістю 151,463 тис.грн

Держнаглядом виявлено, що вимоги НД порушувались на 43-х підприємствах (79,62 % від числа перевірених). Порушення стосувались маркування та періодичності проведення випробувань продукції в т.ч. по показниках безпеки, наявності ГМО в продукції не встановлено.

Основними причинами допущених порушень майже на всіх підприємствах є порушення технологічних процесів виробництва продукції, незадовільна організація контролю готової продукції, безвідповідальність посадових осіб. Матеріалами держнагляду встановлено, що перевірені підприємства мають документи на право виробництва продукції. Але через відсутність лабораторій або недостатнього їх технічного оснащення не проводять випробування готової продукції із заданою періодичністю або за фізико-хімічними показниками та показниками безпеки.

За результатами державного нагляду Центром вживалися відповідні заходи правового впливу до суб’єктів підприємницької діяльності та видано :
- 4 приписи про заборону реалізації партії продукції;
- 34 приписи про заборону реалізації всієї продукції;
- 62 постанови про накладання штрафу на загальну суму 40,018 тис.грн.;
- за порушення чинного законодавства у галузі стандартизації до адміністративної відповідальності притягнуто 38 посадових осіб, які оштрафовані на загальну суму 12,24 тис. грн.,
- видано 43 приписи про усунення порушень вимог стандартів з конкретними термінами виконання.

Найбільше порушень виявлено в кондитерському цеху фізичної особи-підприємця Гончарова О.А. - перевірені партії печива здобного пісочно - відсадного з начинкою зі згущеного молока оздобленого кокосовою стружкою „Ніжне”, печива здобного пісочно - відсадного з начинкою зі згущеного молока оздобленого кокосовою стружкою „Сніжка”, вафельних трубочок з начинкою зі згущеного молока, тістечок заварних зі згущеним молоком, кексів з родзинками не відповідали вимогам ДСТУ 3781-98, ДСТУ 4803:2007 та ст. 38 Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” по маркуванню – не вказано назву харчового продукту, повну адресу виробника, в складі продукту не вказані всі компоненти, відсутній номер партії.

На підприємстві встановлено недоліки підготовки виробництва, не виконуються вимоги Закону України “Про безпечність та якість харчових продуктів” щодо маркування готової продукції; вимоги Закону України „Про метрологію та метрологічну діяльність” щодо складання та погодження Переліку ЗВТ, не проводяться випробування готової продукції по показниках безпеки, що є порушенням вимог МР 4.4.4.-108-2004 в частині періодичності проведення випробувань готової продукції по показниках безпеки. .

На підприємстві встановлений факт реалізації продукції, яка не відповідала вимогам НД та Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” по маркуванню за що до підприємства застосовано штрафні санкції у розмірі 25 % від вартості реалізованої нестандартної продукції, на винну посадову особу – фізичну особу- підприємця було складено протокол про адмінвідповідальність (сума адмінштрафу – 306,00 грн).

При перевірці кондитерського цеху фізичної особи-підприємця Баранюка О.А. - перевірена партія тортів „Вишня в шоколаді” не відповідала вимогам СОУ 15.8-37-00032744-001:2005 та ст. 38 Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” по маркуванню – не вказано час виготовлення, умови зберігання, позначення нормативного документу.

На підприємстві встановлено недоліки підготовки виробництва, не виконуються вимоги Закону України “Про безпечність та якість харчових продуктів” щодо маркування готової продукції; вимоги Закону України „Про метрологію та метрологічну діяльність” щодо повірки ЗВТ, які перебувають в експлуатації та складання та погодження Переліку ЗВТ, не проводяться випробування готової продукції по показниках безпеки, що є порушенням вимог МР 4.4.4.-108-2004 в частині періодичності проведення випробувань готової продукції по показниках безпеки.

На підприємстві встановлений факт реалізації продукції, яка не відповідала вимогам НД та Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” по маркуванню, за що до підприємства застосовано штрафні санкції у розмірі 25 % від вартості реалізованої нестандартної продукції, встановлено реалізацію продукції всупереч заборони, виданий припис про заборону реалізації всієї продукції перевіреного найменування, раніше видані приписи про заборону реалізації всієї продукції залишаються в силі, на винну посадову особу – фізичну особу - підприємця було складено протокол про адмінвідповідальність (сума адмінштрафу – 510,00 грн).

При перевірці приватного підприємця Колядюка І.М., який займається виробництвом ковбасних виробів встановлено, що перевірені партії ковбаси вареної „Степова” 1/г в кількості 50кг, вартістю 1,05 тис.грн. та сардельок „Ароматні” 1 /г в кількості 45 кг вартістю 0,993 тис.грн. не відповідає вимогам ТУ У 15.1-00419880-049-2003 та Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” по маркуванню – на етикетці не вказаний повний склад продукту згідно рецептури, невірно вказані умови зберігання.

На підприємстві встановлено недоліки підготовки виробництва, не виконуються вимоги Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” щодо маркування продукції.

По результатах перевірки підприємцю виданий припис про усунення порушень додержання стандартів, норм та правил, приписи про заборону реалізації всієї продукції перевірених найменувань, 2 постанови про сплату штрафу за реалізацію нестандартної продукції, на винну особу -приватного підприємця складений протокол про адмінвідповідальність.

При перевірці фізичної особи - підприємця Горної А.М., яка займається виробництвом ковбасних виробів встановлено, що перевірена партія ковбаси напівкопченої 2/г „Ковбаски Баварські” в кількості 25кг, вартістю 0,475 тис.грн. не відповідає вимогам ТУ У 15.1-2298709634-005:2005 та Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” по маркуванню – на етикетці не правильно вказаний нормативний документ, склад продукту згідно рецептури, не вказаний номер партії, не чітка дата виготовлення. Перевірені згідно повідомлень УЗПС партії продукції не відповідали по фізико-хімічних показниках та маркуванню.

На підприємстві встановлено недоліки підготовки виробництва, не виконуються вимоги Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” щодо маркування продукції, не виконуються вимоги нормативних та законодавчих актів України щодо розробки та постановки продукції на виробництво, не проводяться випробування по фізико-хімічних мікробіологічних та показниках безпеки згідно асортименту продукції, яка виготовляється підприємцем, контроль за додержанням технологічної дисципліни та якістю продукції недостатній.

По результатах перевірки підприємцю виданий припис про усунення порушень додержання стандартів, норм та правил, приписи про заборону реалізації всієї продукції 3х найменувань, 3 постанови про сплату штрафу за реалізацію нестандартної продукції, на винну особу - приватного підприємця складений протокол про адмінвідповідальність.

Заступник директора з ДН О.Ф.Дубенко

До уваги замовників робіт та послуг!

ДП «Хмельницькстандарт- метрологія» швидко і якісно надасть комплекс послуг із сертифікації продукції, методичну і практичну допомогу з питань стандартизації, виконає роботи у галузі метрології, пропонує надання послуг із проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи відповідно до галузі акредитації. Найкоротші терміни проведення робіт – це економія Вашого часу та коштів!

Звертайтесь до нас за адресою:

ДП «Хмельницькстандарт метрологія», м. Хмельницький, вул. Свободи, 7,

e-mail: hmcsms@infocom.km.ua

  • з питань проведення лабораторних випробувань харчової продукції, сільськогосподарської сировини та продукції промислової групи: (0382) 65-20-00, (067) 311-64-45 – начальник випробувальної лабораторії харчової продукції Ісак Тетяна Павлівна;
  • з питань надання послуг із сертифікації: (0382) 65-63-36, (067) 311-15-71 – заступник генерального директора з підтвердження відповідності Лобанов Андрій Васильович;
  • з питань проведення робіт у галузі метрології: (0382) 65-65-03, (067) 311-64-46 – заступник генерального директора з метрології Рослякова Тетяна Володимирівна;
  • приймання ЗВТ та робота з замовниками – (0382) 65-05-26;
  • приймальня генерального директора: (0382) 65-60-76.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер